Be the first to review this product
LaSiesta Alabama marinblå - dubbel bar hängmatta väderbeständig
Alabama navy blue är vackert mörkblå och ansluter sig till den populära hängmatteserien i nordamerikansk stil. Den vadderade liggytan gör den här dubbla hängmattan särskilt bekväm. En bred kudde ger ytterligare komfort. 36 upphängningslinor är konstfullt sammankopplade. Den 140 cm långa spridarstången är tillverkad av robust, förnybart Shorea trä. Alabama marinblått är inte bara väderbeständigt utan också vändbart. Undersidan är ljusbeige och ger en fin färgaccent.
Den väderbeständiga HamacTex-syntetylen är idealisk för utomhusbruk och gör den här stora stånghängmattan till den perfekta trädgårdsmöbeln för två personer. Materialet absorberar lite fukt, torkar snabbt, är UV- och mögelbeständigt och färgbeständigt. Alabama marinblå är därför en okomplicerad, elegant avkopplingsmöbel för två.
| EAN | 4025122920612 |
|---|---|
| Ursprungsland | India |
| Producenten | LaSiesta |
| Produkttyp | Hängmatta med träkarmar Kingsize |
| Manufacturer Product Line | Alabama |
| färg | blå |
| vikt | 5.8 |
| Färdig för leverans | 24h |
| Recycled | Nej |
| bra för | 2 |
| Storlet | 400 x 140 cm |
| Width of lying surface | 140 |
| Bredd ca. | 140 |
| Längd på liggyta | 210 |
| Total längd ca. | 400 |
| Längd på timmer | 140 |
| Träkarmarnas längd | 140,00 cm |
| maximal lastkapacitet | 140 |
| liggytan | 210 x 140 cm |
| Obligatoriskt minsta avstånd | 400 |
| Material madrassen | Olefin |
| materialspecifikation | Olefin (100% Polypropylen) / Filling 100% Polyester |
| Kuddar ingår | Ja |
| Väska ingår | Nej |
| Hammock ingår | Ja |
| Ram ingår | Nej |
Information från tillverkaren La Siesta GmbH, Im Wiesenweg 4, Jugenheim, 55270-DE, [email protected]
Ekonomisk aktör som är etablerad i EU och som säkerställer att produkten överensstämmer med de bestämmelser som krävs: La Siesta GmbH, Im Wiesenweg 4 , Jugenheim, 55270-DE, [email protected]
























